Drevo a farby

Technické údaje Drevo a farby

Buk a zase buk

Použité drevo je vždy bukové v kombinácii s bukovou a brezovou preglajkou. Bukové tvrdé drevo nám dáva u rastúcej stoličky veľké možnosti zhotovenia kvalitné nastaviteľné stoličky, ktorá nastavením rastie ako deti a je tak najlepšie detská stolička.

Morené drevoodstíny rastúce stoličky

  • breza, buk/transparentný lak, čerešňa, dub svetlý, dub tmavý, orech, wenge
  • biela - krycia farba
  • pastelové morené farby

Morenie farebné, aj vo drevoodtieňoch, ktoré používame pri výrobe rastúce stoličky, zdôrazňuje kresbu dreva, jeho štruktúru. Niekde sa vsiakne viac, inde menej, podľa letokruhov (rastu) dreva. Odlišovať sa tak môže nepatrne kus od kusu. Morenie nevytvára obyčajné plastickej prekrytie povrchu ako krycia farba. Áno, pri morení sú viditeľné aj chyby dreva, ale drevo je prírodný materiál a preto toľko žiadaný produkt. Rastúca stolička je skvost prírodného dizajnu.

Povrchové úpravy

Povrchové úpravy dreva vykonávame najmodernejšími moridlami a odolnými lakmi, ktoré plne zodpovedajú bezpečnostným štandardom Európskej únie. Sú to atestované laky a moridlá podľa EN 71 pre detské výrobky od renomovaného talianskeho výrobcu Renner.

Upozornenie: Farebné zobrazenie odtieňa farby morenie na Vašom monitore nemusia 100% zodpovedať odtieňu skutočné farby morenia! Napr. ružová u rastúcej stoličky na monitore môže byť v skutočnosti na tovare výraznejšie alebo naopak. Rozdielna kresba v morení rastúcej stoličky je daná tým, že drevo je prírodný materiál.

Ukážky odtieňov rastúce stoličky

vzornik SK

Ukážky fareb rastúce stoličky

vzornik barev SK